Elementor #92

Yaşlanıyorum galiba, önceden hayallerim kalabalık eğlencenin yoğun olduğu şehir debdebesinde ki yerler iken şimdi sükunet nerede ben orada. Bu yaşlarda huzur birinci öncelik oluyor sanırım.  40 lı yaşlar garip geçecek gibi bakalım haydi hayırlısı 😀 

Safra

Sosyal medyanın hayatıma kattığı safradan biraz kurtulmak istedim, çok vakit alan beğenip, beğenmeme, bakma, bakmama, görme, görmemezlikten gelme gibi şeyleri takip etmekten bıktım.

En garip ve en çok vakit alan facebook’dan kurtuldum 1 ay önce şimdi sıra instagrama geldi, buradan da kurtulma çalışmalarına başladım.

Beni çok mu takip etmek istiyorsunuz kişisel web sitemi kullanabilirsiniz. Ha ne kadar içerik paylaşıyorum burada o tartışılır. Ancak cidden bir zaman prangasına dönüştü bu sosyal medya.

Sizin tanıdığınız, sizi tanıyan insanların yaptıkları veya yapmadıkları üzerinden bir mutlu olma veya olmama hali yaratmak iyi bir şey değil gibi geliyor artık.

Yalnızca Twitter kullanacağım, o da bazen fikir belirtmek, ülke ve spor gündemini takip etmek amaçlı.

Hepinize az safralı bol sağlıklı günler dilerim.

Uzun aralar vermek mi lazım

Yazmak zor geliyor, günlük hayatın telaşı içerisinde.  Sanırım memuriyete başladığım anda imzaladığım memuriyet yemininde devlet dairesinden başka hayatım olmayacak, mahpus gibi bir masa ile sandalye arasında sıkışacağıma dair de söz vermişim.  Düşündüklerimi özgürce ifade edemeyeceğimi, yoksulluktan bir tık yukarı gelir düzeyinde yaşayacağımı, hayatımın ödediğim banka kredileri ile faturaları ödemekten ibaret olacağını bilseydim, başka birşeyler yapmak için daha çok çalışırdım.

Okuyan varsa öyle yapın 17 – 18 yaşınızda da olsanız geleceğinizi daha rasyonel ve mutlu olacağınız şekilde planlayın

 

Şarkılar, sözler, sözümsüler

Dinle Dinlettir, Arap Şükrü klasiği hali hazırda böyle içli sözler bulmak yeni şarkılarda çok zor 

Bir başka Arap Şükrü Klasiği daha dinle dinlettir bu içli şarkıyı içme ama dinlerken 

Yokluk….

 

Bir şeyi görmemen, algılamaman, hissetmemen, anlamaman, o şeyin olmadığı anlamına gelmez. Bir yerlerde yaşıyor, nefes alıyor, varlığını atom/atom altı boyutlarda sürdürüyor veyahut birinin ruhunda ve duygularının içinde saklanıyor olabilir. O yüzden yok öyle birşey asla olamaz demeyin ya var sa?

Sonluk

Yazıp yazıp silmek, her gün bu sayfayı açıyorum bir sürü şeyler yazıyorum, bazen aşk, bazen gündem, bazen kendim üzerine hiç birini paylaşmadan taslaklara kaydedip geçiyorum. Kendime olan güvensizlik değil, söylediklerimi kendi düşüncelerine göre olmadık yerlere çekip anlayamayacaklardan çekiniyorum. Mutsuz ediyor bu beni yazıların özgür olması düşüncelerin evrende savrulması gerektiğine inanıyorum.

İnandığım gibi yaşayamıyorum. kendimize ördüğümüz hapishane içinde yaşıyoruz. Rutin sıkıcı, fakir bir hayat. Fakirlik sadece cüzdan da değil, zihinlerde de fakiriz. Kısıtlanmışız laboratuvar faresi gibi salak bir bir labirentte peynir avına çıkmış fare gibiyiz. Çıktığımız ve gideceğimiz nokta, ödülümüz belli. Burnumuzu boka sokmadan peynire gitmek gaye.

Neden sonluk, başlığa tepki olarak sonluk, illa ki yazılan yazıya baş-lık koymak gerekiyor mu? Bu seferde Son-luk olsun dedim kendi kendime,

Bu ara hep zaten kendi kendime diyor, kendi kendime cevaplar veriyorum. kendi verdiğim cevabı beğenmeyince de kendime kızıyorum. böyle kısır bir döngü içerisindeyim. demek ki bana cevap verecek kimse yok etrafımda, bu blog u okuyan da zaten bir ben olduğuma göre kendi kendime yazmış olacağım sadece ne kadar da şizofrenik durum 😀

Görüşürüz.

İlla Başlık Mı Gerek ?

Her şeye bir başlık olması gerçekten lazım mı? içerik her şeyden önemli değil mi?  tüketim evreninde yaşıyoruz artık bir şeyin başlığına bakıp geçiyoruz, altındaki içerik ne yazılmış, nasıl yazılmış umurumuzda değil,

Şimdi acizane bir şeyler yazmak istiyor insan kendi kişisel sitesi üzerinden ama yazacak adamın elleri kelepçeli, ayakları prangalı, neden mi? gerek iş gerekse aile nedenleri ile çeşitli sorgu suale maruz kalmamak adına yaz(a)mıyor insan.

Yazmak lazımda fani dünyanın fani kaygılarını bir tarafa bırakıp akıldan geçen kelamları yazılı hale getirmeli esasında neyse siktir edin ya  belki yazarız.

Kendi siten olup da sadece kendin takip ediyorsan siteni sövebiliyorsun ooooh ne güzel

Bu da bir başlangıçtır.

Bir yazı yazmak lazım tabi ki bu başlangıca da, ilk alan adımı 10 yıl süre ile aldığım günden beri 9 yıl geçmiş, o zaman MS Word üzerinden yaptığım site sonra wordpress in kötü versiyon uygulamaları derken şimdi bu güne geldik yazacağım bu kez birşeyler.  Takip edermisiniz, açıkca söylemek gerekirse umurumda değil neden derseniz , yazmak kendinle yüzleşmektir.  Başkası beğensin takip etsin diye yazarsan kendinizden sadece kırıntıların olduğu yazılar ortaya çıkar…..

Yazacağız kafamıza göre 😀